Zapraszamy na kurs pn. “Instalator systemów fotowoltaicznych z uprawnieniami elektrycznymi do 1 kV”

Centrum Szkolenia Zawodowego UNIWERS zaprasza na kurs:

Instalator systemów fotowoltaicznych z uprawnieniami elektrycznymi do 1 kV

Program kursu obejmuje 40 godz. z tematów:

1. Przepisy dotyczące zakresu działania Urzędu Regulacji Energetyki – 2 godz.
  2. Bezpieczeństwo i higiena pracy przy wykonywaniu prac elektroenergetycznych o napięciu do 1 kV. –  5 godz.
  3. Zasady budowy, działania  oraz warunki techniczne obsługi urządzeń , instalacji i sieci elektroenergetycznych – 3 godz.
  4. Zasady  eksploatacji  oraz instrukcje eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci  elektroenergetycznych- 5 godz.
  5. Systemy fotowoltaiczne . Rodzaje ogniw i modułów fotowoltaicznych. Montaż i uruchomianie instalacji fotowoltaicznej– 10 godz.
  6. Ochrona przeciw porażeniowa, zasady uwalniania spod napięcia oraz udzielanie pierwszej pomocy –11 godz.
  7. Organizacja ochrony przeciwpożarowej, sprzęt przeciw pożarowy  i sposób jego użycia – 2 godz.
  8. Wymagania dotyczące prowadzenia dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej-2godz.
  9. Instrukcje postępowania w razie awarii, pożaru lub innego zagrożenia bezpieczeństwa obsługi urządzeń lub zagrożenia życia i środowiska – 2 godz.

Ilość godzin: 40

Ilośc dni: 5

Miejsce szkolenia: ul. Wodna 4, 11-500 Giżycko

Zajęcia na szkoleniu poprowadzi wykwalifikowana kadra.Każdy uczestnik po zdaniu egzaminu otrzyma zaświadczenie kwalifikacyjne.

Zgłoszenia na kurs przyjmowane są

w CSZ UNIWERS w Giżycku ul. Wodna 4 Tel./Fax (87) 428 22 76 lub gizycko@cszuniwers.pl